Szépen hullik a hó, pont úgy, ahogy karácsony előtt is esett. Ekkor beszéltem Zs-vel. "Teát szeretnék" mondta. Nem kellett jóstehetség, hogy kitaláljam: ajándékba lenne.
Tea ajándékba
De milyen tea a jó ajándék? Attól függ persze kinek, de Magyarországon egy jázmin gyönggyel nem lehet nagyot tévedni. Az érzékszerveket elvarázsoló lehet már a belépő is: intenzív az illat, szabályosra formált gyöngyök, melyek szépen kibomlanak és a teázás végére és felismerhetőek lesznek a teabokor felső hajtáscsúcsai (jó esetben).
(Jázmin gyöngy, amivel nem tévedhetünk nagyot)
Az 1000teába irányítottam, ahol végül is egy jünnani vörösnél kötött ki.
Eszméletlenül drága tea
Pár nappal később kérdeztem sikerült-e teát venni. Mondta, hogy igen de egy eszméletlenül drága teát vásárolt. Meglepődve hóztam fel a szemöldököm, drága teát? Csak úgy, ajándékba? Első alkalommal? Mi történhetett? Azután rákérdeztem az árra és kiderül egy 3000 Ft/100 grammos teáról beszélünk. Ami persze soknak tűnik, amikor összevetjük a Yellow Label-el. De az itthon kapható szálas leveles kínai teák között nem számít extrémumnak, sőt.
Nem vagyok nagy híve az árháborúnak, illetve az ár megindoklásának sem. Azt hiszem, hogy figyelembe véve az itthon kapható kínai szálas teákat és összevetve az árat az élvezeti értékükkel megállják a helyüket a sokkal inkább ismert, és elismertebb borokkal szemben is.
(Akit érdekel a Fehér Felhő Teaház régebben készített egy kis mátrixot, miért olcsó még mindig a jó tea:) (Most látom, hogy jelenleg nem elérhető, mindegy belinkelem később.))
Sir Morton színre lép
Ma azonban megakadt a szemem Sir Morton Kínai fekete tea keverékén. Gondoltam kalandozzunk egy kicsit: mit tud ez a tea, hagyományosan gaiwanban vagy yixing kannában elkészítve.
A címkén található termékleírás korrekt, nem ígér túl sokat, inkább a termék egzakt jellemzőire koncentrál: "Világosbarna színű, jellegzetes aromájú teaital."
Hamarosan beszámolok a kaland erdményéről